Vesipiibu müüdimurdja – Kas kõrgem vesipiip on madalamast parem?

Müüt#1: Kõrgem vesipiip jahutab suitsu rohkem kui madalam
Kui suits liigub läbi pitsi, kesktoru, vee ja vooliku siis kõige olulisemat rolli mängib vee temperatuur. Kui kõrges ja madalas vesipiibus on ühe ja sama temperatuuriga vesi siis on ka suitsu jahutavus sama, isegi, et iga cm, mida suits läbib, avaldab mingisugust mõju suitsu temperatuurile, kuid veega võrreldes on see suurus üüratult väike. Vesi on peaaegu viimane etapp kust suits läbi liugleb ja vesi on see, mis määrab lõpliku temperatuuri enne voolikut.

Müüt#2: Kõrgem vesipiip “toodab” rohkem suitsu kui madalam
Kõige suurem osakaal: pitsi sättestamine, söe, tubaka kvaliteet ja nende omavaheline mõju üksteisele. Vesipiibu eesmärk on ainult suitsu transportida ja seda filtreerida. Kui me ei räägi utoopilistest vahedest siis võime öelda, et 40-90cm piires ei ole kõrgusel erilist märgatavat vahet.

Müüt#2: Kõrgem vesipiip on kallim kui madal
Mõned inimesed skaleerivad vesipiibu hinda selle kõrgust silmitsedes. Seda teha oleks küllaltki vale. Vesipiibu hind sõltub ikkagi materjalist, kvaliteedist, tootja hinnast, saadavusest, etc. – neid mõjutajaid on üpris palju. Hinna ja väärtuse vahel ärge samuti tõmmake võrdusmärki. Väärtuse määrajateks las jäävad ikka asjatundjad. Ühesõnaga, madal, kõrge kvaliteediga vesipiip võib olla mitmeid kordi kallim (seda ka põhjusega) kui kõrge ja madala kvaliteediga vesipiip.

Advertisements

Sildid: , , , , ,

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: