Roiskunud vesipiip vs Puhas vesipiip

Kas iga sessioon maitseb piparmündi järgi isegi kui sa pole piparmündi tubakat juba  nädalaid mahvinud? Kui jah siis probleem seisneb pesemata vesipiibus.

Vesipiibu puhastamine on üks tähtsamaid tegevusi veispiibu kui füüsilise objekti säilitamiseks. Kuid see ei ole mitte peamine mõte. Paljud märkavad põhipointi alles siis kui torud juba tõrvast, tubaka- ja söesodist “läbi imbunud”. See krempel võib torusse vägeva barrikaadi tekitada. Kõige arukam viis selle vältimiseks on vesipiip peale igat sessiooni seest puhtaks küürida. “Maitse säilib puhtana kui teekond mida see läbib on puhas”.

Alusta läikima löömist näiteks pitsist.
Lase kraanist pitsi survega sooja vett ja torka hambaorgiga läbi iga auk lihtsalt kindlusemõttes .Kui teil on midagi eriti rõvedat käsil siis leotage pitsi kuumas vees u 5-10 minutit.

Kesktoru, soe vesi ja spetsiaalse puhastushari. Raskematel juhtudel hoia toru ühtpoolt kinni ja teiseltpoolt vala sisse pisut rasket meresoola. Seejärel õrnalt loksuta. See eemaldab kergelt kinnitunud tubaka. Kui arvate, et seda oli piisavalt siis vala välja ja lase soe vesi uuesti torust läbi.

Vaase on keerulisem puhastada. Need on tavaliselt seestpoolt (eriti põhjast) tuhmunud ja raskesti kättesaadavas kohas. Klaasist vaasi puhul on hea viis panna sisse pisut vett ja liiva. Loksutada mõned minutid ja siis kogu solk välja valada ning põhjalikult loputada.

Pestavatad voolikud võite samuti lihtsalt veega läbi lasta. Kord kui käisin hookah-houses siis pakuti mulle märga voolikut, ei olnud eriti meeldiv. Tekib topeltmulin ja mind häirib see vägagi. Nii, et kuivata täielikult ära enne kui uuesti kasutusele võtad.

Mujal maailmas on ka spetsiaalsed keemiavahendid, millega saab lihtsalt raskesti eemaldatavat sodi kõrvaldada. näiteks Ameerikas leiduv Bling!

Roiskunud vesipiip:
+ mugav

Puhas vesipiip:
+ hea maitse
+ ilus, ei pea häbenema oma vesipiipu
+ tervislikum
+ väike võimalus, et voolikust suhu sodi vupsaks
+ ei tekita ebameeldivat lõhna
+ kergem kellegile teisele maha müüa

Puhta vesipiibu võit 6:1 !

Advertisements

Sildid: , , , ,

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: